Анна Романова: «Маючи в Україні своє Мертве море, ми їдемо за кордон»
Верховна Рада ухвалила законопроект авторства депутата фракції «Самопоміч» Анни Романової про оголошення природних територій Куяльницького лиману курортом державного значення.
«Це цілющі природні ресурси, якими ми не користуємося. Маючи такі природні фактори лікування в рідній Україні, ми їдемо за кордон. І не розуміємо, що тут ми сидимо на золотій жилі, яка може приносити кошти не лише Одещині, а й Україні загалом. Покращити наш імідж як туристичної країни, як сильної країни».
Зробити Куяльницький лиман курортом державного значення важливо, бо зараз ця територія нагадує чи то смітник, чи то будівельний майданчик. Там стихійна забудова, і жоден інвестор не хоче вкладати в цю територію кошти. Хоча місцеві громади мають стратегію, як розвивати цю територію, але чекають лише на рішення Верховної Ради, каже Романова.
«Було б добре, щоб народні депутати відпочивали в Україні. Бо поки ніхто ще не порахував, скільки б це голосування дало Куяльнику робочих місць. А саме це наше завдання як державників, прорахувати економічний потенціал кожної території України і для цього приходити в зал і працювати».
Також законопроект 8502 важливий у глобальній перспективі, зауважує Романова.
«Дуже прикро, що ми потихеньку втрачаємо Україну. Ми її втрачаємо не лише через війну на Донбасі. Ми втрачаємо свої ресурси, свої лікувальні курорти. Якщо це рішення не підтримати, то Куяльник дуже швидко забудують. Цю лікувальну воду ми втратимо, і наші люди будуть знову, витрачаючи гроші на відпочинок деінде, зміцнювати економіку Туреччини чи інших країн. І навіть знати не будуть, що в Україні є своє Мертве море».
Зараз, якщо в українця є гроші, то він їх витрачає в Ізраїлі, Туреччині, Швейцарії, замість того, щоб залучати кошти в економіку України. Замість того, щоб розвивати такі території як Куяльник, які потім в нашу економіку повернуть в десятки разів більше коштів.
За даними НБУ, щорічно українці, які їдуть подорожувати за кордон, вивозять лише за безготівковими розрахунками 7 млрд доларів на рік. Іноземці, які приїжджають до України, витрачають тут 1.5 млрд доларів.
«Якщо ми не будемо розвивати свою власну туристичну індустрію, логістику, залізничні напрямки, аеропорти в кожному обласному центрі, тоді ми не зможемо залучити додаткові кошти в економіку України, а це понад 10 млрд доларів. Це гроші, які би мали піти до малого і середнього бізнесу, створити робочі місця», – підсумовує Романова.
Підписуйся на "ЧІС" в Facebook, щоб бути в курсі головних новин Чорноморська.