Рада прийняла закон про державну мову
25 квітня Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Ухвалення законопроекту підтримали 278 депутатів за мінімально необхідних 226.
Парламент розглядав поправки до мовного закону чотири пленарних тижні. До розгляду законопроекту в другому читанні нардепи приступили 28 лютого.

Закон передбачає знання та застосування державної мови посадовими особами і постачальниками послуг, іспит з української мови для отримання громадянства, україномовну освіту для всіх громадян.

Для регулювання закону пропонується ввести штрафи для депутатів, чиновників і всіх посадових осіб, які не використовують державну мову на роботі.

На загальнонаціональних телеканалах має бути не менше 90% української мови, у всіх ЗМІ і сайтів повинні бути українські версії, не менше 50% назв книг повинні видаватися українською мовою в книжкових магазинах і видавництвах, а також не менше 50% назв газет і журналів українською мовою має бути в точках розповсюдження.

Також держава зобов'язана забезпечити громадянам можливості для опанування української мови.

Дія нового закону, як обіцяли автори, не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

Плани ввести багатомовність, двомовність або зробити офіційним іншу мову в певній галузі або в країні прирівнюються до повалення конституційного ладу відповідно до статті 109 ККУ.

Зокрема, документом пропонується створити Національну комісію зі стандартів державної мови і ввести посаду уповноваженого із захисту державної мови.

ФОТО: КОРЕСПОНДЕНТ 

Підписуйся на "ЧІС" в Facebook, щоб бути в курсі головних новин Чорноморська.

Ctrl
Enter
Помітили помилку?
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

Мінімальна довжина коментаря - 50 знаків. Коментарі модеруються
Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Коментарів ще немає. Ви можете стати першим!