Кабмін наближає ставки акцизу до рівня ЄС: як зміняться ціни на алкоголь та  паливо

Уряд України прийняв рішення про поступове збільшення акцизних ставок для алкогольних напоїв та пального з метою наближення до мінімальних рівнів, встановлених в Європейському Союзі. Подробиці повідомили в  Міністерстві фінансів України на офіційній сторінці.

Зміни в акцизних ставках будуть спрямовані на вирівнювання з європейськими нормами щодо класифікації алкогольних напоїв та приведення розмірів ставок податку на відповідні рівні.

Важливим кроком у цьому процесі є визначення терміна «проміжні продукти», який стосується вина та інших зброджених напоїв. За проєктом Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо наближення законодавства України до законодавства Європейського Союзу в частині акцизного податку», розмір акцизу для проміжних продуктів збільшиться з 8,42 до 12,23 гривень за 1 літр.

Більше того, розміри ставок акцизного податку на пальне також будуть поступово збільшуватися протягом 4 років, наближаючись до мінімальних рівнів, встановлених в ЄС.

Виконання цих змін у законодавстві підвищить доходи державного бюджету. За очікуваннями Мінфіну, це дозволить забезпечити додаткові надходження на суму 1,6 млрд гривень від операцій з реалізації пального та 4,5 млн гривень від операцій з реалізації проміжних продуктів щомісяця.

Підписуйся на "ЧІС" у Facebook, Telegram та Instagram, щоб бути в курсі головних подій Чорноморська. 

Ctrl
Enter
Помітили помилку?
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

Мінімальна довжина коментаря - 50 знаків. Коментарі модеруються
Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Коментарів ще немає. Ви можете стати першим!