Бронювання, мобілізація, пенсія та виплати субсидії: що зміниться для мешканців Чорноморська з 1 листопада
З 1 листопада планується низка змін, які стосуються воєнного стану, мобілізації, митниці та різноманітних виплат. Чорноморська інформаційна служба зібрала головні нововведення наступного тижня.
Продовження воєнного стану
В Україні було продовжено воєнний стан та загальну мобілізацію ще на 90 діб — з 10 листопада 2024 року до 7 лютого 2025 року. З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України це було 13-те голосування.
Чи зміниться розмір пенсій
У листопаді деякі категорії пенсіонерів отримають підвищені набавки. Це стосуватиметься пенсіонерів, які досягнуть – 70, 75 та 80 років.
Надбавки за віком будуть розподілені так:
- 300 грн — додатково отримають українці віком від 70 до 74 років;
- 456 грн — додатково отримають українці віком від 75 до 79 років;
- 570 грн — додатково отримають українці віком від 80 років.
Щомісячні надбавки за віком нараховуватимуться автоматично. Додатково звертатися до Пенсійного фонду України не потрібно. Для іншої категорії пенсіонерів збільшення пенсії у листопаді не відбудеться.
Також у листопаді додаткові кошти зможуть отримати пенсіонери, які мають право на виплати від Всесвітньої продовольчої програми Організації Об’єднаних Націй (ВПП ООН).
Тарифи на газ, світло та воду
У листопаді ціна на газ для побутових споживачів не зміниться. Для тих, хто користується послугами Нафтогазу, вона залишатиметься на рівні 7,96 грн за куб м. В інших газопостачальних компаній вона коливатиметься від 7,7 до 9,9 грн за куб м.
Тарифи на воду планували підвищити, проте у листопаді вони не зміняться.
Електроенергія здорожчала ще раніше. У листопаді ціна за світло становить 4,32 грн за кВт·год. Для власників двозонних лічильників у нічний час (із 23:00 до 07:00 години) електроенергія коштуватиме дешевше, а саме — 2,16 грн за кВт·год.
Початок опалювального сезону та субсидії
З 5 листопада у Чорноморську розпочеться опалювальний сезон.
У Мінсоцполітики повідомили, що система нарахування субсидій залишається незмінною. Вони будуть перераховані автоматично, тому звертатися нікуди не потрібно.
У листопаді всі субсидії будуть виплачені, адже грошей, закладених до бюджету, достатньо для їхнього нарахування.
Зміни з 1 листопада 2024 у мобілізації та бронюванні
В Україні планують провести аудит підприємств, які отримали статус критичного від органів місцевого самоврядування. Зробити це необхідно до 15 листопада. Після аудиту результати має проаналізувати Міністерство економіки України й до 20 листопада поінформувати уряд. Який, своєю чергою, оновить критерії бронювання й скоригує їх так, щоб механізм працював на користь безпеки та оборони нашої країни, а також і на економіку.
До комісії з аудиту критичних підприємств мають долучити військовослужбовців. Якщо підприємство не відповідатиме критеріям та виявиться не критичним для держави, то можливість бронювання переглянуть.
Робиться це через аномальне збільшення кількості критично важливих підприємств та кількості заброньованих ними працівників.
Водночас протокольним рішенням Уряду погоджено часткове відновлення бронювання військовозобов’язаних осіб.
Особи, які до 31 травня 2024 року отримали статус заброньованих, зможуть подовжити бронювання на аналогічний термін. Це забезпечить стабільну роботу стратегічно важливих галузей економіки, зокрема й тих, що працюють на оборону.
Мобілізація з 1 листопада
Верховна Рада підтримала відповідний закон, яким було продовжено воєнний стан та загальну мобілізацію в Україні ще на 90 діб, тобто до 7 лютого 2025 року.
З останніх новацій було те, що в застосунку Армія+ запустили онлайн-підготовку військових.
У сервісі онлайн-навчання зібрані верифіковані навчальні матеріали з військової справи, які допоможуть бійцям здобувати важливі знання, навіть перебуваючи в польових умовах.
Також застосунок Резерв+ отримав функцію пошуку вакансій в Силах оборони України. За допомогою сервісу онлайн-рекрутингу українці зможуть знайти для себе оптимальну вакансію у війську.
Для пошуку відповідної вакансії необхідно пройти тест та вказати наявність військової освіти чи сферу, у якій людина добре розбирається.
Відстрочки з 1 листопада
У першій декаді листопада у Міноборони планують цифровізувати надання відстрочки.
Нова функція дасть змогу військовозобов’язаним отримувати відстрочку без відвідування ТЦК та подавати заяви в онлайн форматі. Щоб отримати відстрочку, необхідно буде скористатися онлайн-інструментом на платформі “Резерв+.
З листопада в застосунку планується активувати три форми відстрочок. Вона буде надаватися для різних категорій громадян, а саме:
- для студентів денної форми навчання;
- для багатодітних батьків;
- особам з інвалідністю.
Обмеженення швидкості з 1 листопада
З 1 листопада 2024 в Україні набувають чинності нові правила щодо обмеження швидкості на дорогах. Водночас правила дорожнього руху не зміняться.
Таке рішення ухвалено через настання холодного періоду року. Подібні сезонні обмеження передбачені чинним законодавством й застосовуються з метою підвищення безпеки руху в умовах снігу, ожеледиці та інших несприятливих погодних явищ.
Буде демонтовано дорожні знаки, що вказують на вищу швидкість руху (наприклад, 80 км/год), або вони будуть замінені на знаки з обмеженням до 50 км/год, — зазначив начальник Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.
Реформа митниці з 1 листопада
Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 6490-д про реформу Державної митної служби, який набирає чинності з 1 листопада 2024 року.
Документ передбачає перезавантаження митниці, а саме:
перезавантаження за зразком БЕБ, погоджений із міжнародними партнерами;
- прозорий конкурс на голову ДМС за участі міжнародних організацій;
- політична незалежність голови ДМС, звільнення за висновком аудиту;
- переатестація всіх працівників протягом 18 місяців з дня призначення нового голови;
- половину членів атестаційних комісій для керівних посад обиратимуть міжнародники за пропозиціями бізнес-спільноти;
- підвищення зарплат на рівні закону.
Заміна банкнот 50 та 200 грн старого зразка
З першого листопада почнеться поступова заміна банкнот 50 та 200 грн старого зразка (2003 – 2007 років). Національний банк України (спільно з банками) буде міняти їх на банкноти аналогічних номіналів сучасного покоління, а саме – зразка 2014 року та наступних років випуску.
Поступова заміна відбуватиметься так:
Під час проведення готівкових операцій банки не видаватимуть із кас банкноти номіналом 50 та 200 грн старого зразка;
Нацбанк не видаватиме банкноти банкам, інкасаторським компаніям та компаніям з оброблення готівки.
Банкноти номіналами 50 та 200 гривень старого зразка не будуть повертатися в обіг, а вилучатимуться для подальшого їх перерахування та утилізації.
Українцям не потрібно буде йти та спеціально їх обмінювати. Банкнотами старого зразка можна буде розраховуватись, оскільки вони залишатимуться дійсними.
Підписуйся на "ЧІС" у Facebook, Telegram та Instagram, щоб бути в курсі головних подій Чорноморська.