З 1 вересня отримати довідку учасника бойових дій простіше: що потрібно
З 1 вересня 2023 року отримати довідку учасника бойових дій стало простіше. Відповідну постанову прийняв Кабінет Міністрів України.
22 серпня Кабінет Міністрів України прийняв постанову №887, що спрощує отримання статусу учасника бойових дій.

Фахівці Юридичної сотні пояснили що змінилося.

Раніше для отримання статусу УБД слід було надати довідку про безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, а також обов'язково не менш як один витяг з:

- бойових донесень,

- журналів бойових дій,

- вахтових журналів,

- польотних листів,

- книг служби,

- наказів про залучення до таких заходів,

- матеріалів спеціальних розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

Постановою №887 уряд дещо спростив процедуру отримання статусу УБД. Відтепер для отримання статусу учасника бойових дій до міжвідомчої комісії буде достатньо надати лише довідку про безпосередню участь в обороні України. Як і раніше можна додавати інші документи, які містять докази та підтверджують факт виконання бойових завдань.

Також деякі зміни передбачені щодо оформлення статусу УБД, якщо отримали травму (поранення, контузію, каліцтво). Раніше потрібно було надати міжвідомчій комісії матеріали спеціальних розслідувань за фактами отримання травми. Тепер надається довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), яка повинна видаватися військовослужбовцю за фактом отриманого ним поранення.

Постановою № 887 КМУ затверджено також нову форму довідки про безпосередню участь в обороні України. Так, тепер у довідці, крім звання, прізвища, імені, по батькові, обов'язково зазначаються також:

- посада,

- дата народження,

- реквізити документа, що посвідчує особу,

- реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Можуть бути зазначена адреса задекларованого чи зареєстрованого місця проживання (перебування), номер контактного телефону й адреса електронної пошти.

Окрім того, зміни врегульовують строк звернення командирів частин до відповідної комісії. Так, установлено строк у 30 календарних днів із дня участі у виконанні бойових завдань, проведенні розвідувальних заходів, отримання травм (поранень, контузій, каліцтв).

Підписуйся на "ЧІС" у Facebook, Telegram та Instagram, щоб бути в курсі головних подій Чорноморська. 
Ctrl
Enter
Помітили помилку?
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

Мінімальна довжина коментаря - 50 знаків. Коментарі модеруються
Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Коментарів ще немає. Ви можете стати першим!