Підвищення тарифу на квартплату, перерахунок пенсій та зростання податків: що зміниться для жителів Чорноморська з 1 квітня

У квітні підвищують мінімальну зарплату і пенсію, а мешканців Чорноморська очікують підвищення тарифів на квартплату та плати за абонентське обслуговування в комунальному підприємстві « ЧТЕ». Чорноморська інформаційна служба зібрала головні нововведення квітня 2024 року.

Підвищення мінімальної зарплати

З квітня 2024 року підвищується мінімальна зарплата в Україні - на 900 грн. Якщо до цього вона становила 7100 грн/місяць, то тепер буде 8000 грн. Це означає, що оплата праці за виконану місячну або годинну норму не може бути нижчою за цю цифру.

Разом із "мінімалкою" зростуть і штрафи для недобросовісних роботодавців. У разі порушення трудового законодавства - наприклад, робота без оформлення трудового договору, затримка або виплата неповної зарплати тощо - потрібно буде сплатити штраф у розмірі від 16 тис до 128 тис грн.

Підвищення тарифів у Чорноморську

З 1 квітня у Чорноморську на 23,3% підніметься вартість плати за абонентське обслуговування в комунальному підприємстві « ЧТЕ».  - і становитиме 42,94 грн. Зростання складає 8,13 грн.

Крім того, з 1 квітня у місті на 27% підніметься тариф на квартплату. Тепер він становить7,53 грн/кв. м в місяць.

Підвищення податків

Зі зростанням "мінімалки" підвищуються і податки, тепер вони будуть такими:

ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) - 18% від мінімалки, що становитиме 1440 грн;

військовий збір - 1,5% від МЗП, що дорівнює 120 грн;

ЄСВ (єдиний внесок на загальнообов'язкове державне страхування) - 22%, що з 1 квітня становитиме 1760 грн.

Мінімальна пенсія в Україні, яка прив'язана до мінімальної зарплати, для деяких категорій пенсіонерів також зросте.

Підвищення мінімальної пенсії та перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам

З 1 квітня підвищують мінімальну пенсію для 65-річних непрацюючих пенсіонерів зі стажем 30/35 років (відповідно для жінок і чоловіків). Тепер мінімальна пенсія становитиме 3200 грн (це 40% від мінімальної зарплати).

Що стосується пенсіонерів, які працюють, то на них з 1 квітня чекає перерахунок пенсії. Він буде автоматичним і з урахуванням оновленого страхового стажу. Ці виплати після перерахунку будуть індивідуальними для кожного.

Виплати переселенцям

Після того, як з 1 березня 2024 року змінилися правила виплат ВПО, то кількість таких одержувачів значно зменшилася.

Але в березні Кабмін переглянув допомогу переселенцям і вніс зміни до нового порядку виплат - подовжив термін подачі заяви до 30 квітня 2024 року і розширив список одержувачів.

Демобілізація строковиків

У квітні починається демобілізація військовослужбовців строкової військової служби, призваних до ЗСУ до початку повномасштабної війни в Україні. Демобілізацію проводять відповідно до указу №149/2024 президента України.

Підписуйся на "ЧІС" у Facebook та Telegram щоб бути в курсі головних подій Чорноморська. 

Ctrl
Enter
Помітили помилку?
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

Мінімальна довжина коментаря - 50 знаків. Коментарі модеруються
Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Коментарів ще немає. Ви можете стати першим!